Profesionální vybavení samoobslužných prádelen

Jak funguje samoobslužná prádelna

Samoobslužná prádelna je místo, kde zákazníci dostávají možnost sami si přinést své prádlo a sami si jej vyprat a vysušit. Hlavními důvody, proč zákazníci využívají služeb samoobslužné prádelny, jsou tyto:

20150618_174730Úspora času

Vysoce kvalitní průmyslové pračky umožňují vyprání prádla kvalitněji a za mnohem kratší dobu, než pračka v domácnosti. V samoobslužné prádelně lze navíc větší množství prádla rozdělit a naplnit do několika praček, ve kterých se bude prát ve stejnou dobu.

Ihned po vyprání má zákazník možnost přemístit prádlo do průmyslových sušiček, kde se prádlo přibližně během půlhodiny vysuší, přičemž bude krásně nadýchané a minimálně zmačkané.

Úplně je tímto eliminována nutnost rozvěšet prádlo doma na šňůrách a také se prádlo ze sušičky mnohem snadněji a rychleji žehlí.

20160105_124732Úspora peněz

Pokud by byla služba samoobslužného praní snadno dostupná, odpadla by nutnost kupovat si pračku jako domácí spotřebič domů, starosti s její dopravou domů a instalací, nutnosti ustavení někam, kde často zabírá místo a odpadly by také platby za prášek, spotřebu vody a elektrické energie a také za opravy při poruše.

 

 

JAK FUNGUJEKvalita

Protože jsou v samoobslužné prádelně nainstalovány jen vysoce kvalitní průmyslové prací stroje, které jsou navrženy s ohledem na zvýšenou prací schopnost a šetrnost vůči prádlu, je nakonec prádlo mnohem lépe, kvalitněji a šetrněji vypráno v průmyslové pračce než v pračce pro domácnost.

 

 

 

20150423_163919Vše pod kontrolou

Na rozdíl od zanechání prádla na vyprání ve sběrně nebo v komunální čistírně a prádelně má návštěvník samoobslužné prádelny možnost mít celý proces pod kontrolou.

Zákazník si sám vybere stroj, ve kterém se prádlo vypere individuálně, tedy ne společně s prádlem jiných zákazníků, sám si zvolí požadovaný program praní a sám si také zvolí program, tedy dobu a teplotu následného sušení.

 

DSC_1157Jednoduchost a přehlednost

V samoobslužné prádelně jsou nainstalovány průmyslové stroje s intuitivním ovládáním.

Díky přehledným instruktážním tabulím a jednoduchému intuitivnímu ovládání strojů proces zvládne i člověk, který nemá s praním a sušením žádné zkušenosti.

A pokud přece jen by někdo požadoval asistenci, v prádelně bude přítomen obsluhující personál, který rád a ochotně zákazníkovi poradí.

 

20150408_152218Lepší hygiena

V samoobslužné prádelně jsou nainstalovány i stroje s větší kapacitou, je tedy možno vyprat věci větších rozměrů, které se do domácí pračky nevejdou. Jedná se o deky, přikrývky, přehozy, obaly na matrace apod. Tyto textilie se doma perou velice zřídka nebo vůbec a možnost vyprat je v samoobslužné prádelně může příznivě ovlivnit hygienický standard v každé rodině a to ani nemluvíme o příznivém dopadu pro alergiky.

DSC_1298

Sociální aspekt

Samoobslužná prádelna se může stát místem pravidelného setkání přátel, kteří tak mohou spojit příjemné s užitečným, mohou se stát místem setkání maminek s dětmi, a vůbec místem setkání a komunikace pro lidi nejrůznějšího zaměření, pohlaví i věku. Studentům umožní využít čas strávený v samoobslužné prádelně pro přípravu na zkoušku, někomu dalšímu poskytne chvilku klidu pro začtení se do oblíbené knihy a umožní mu zapomenout na všední shon a starosti.